Używamy plików cookie. Pliki cookie i pamięć przeglądarki pozwalają utrzymać logowanie i zapamiętać Twoje preferencje. Za Twoją zgodą mierzymy też, jak korzystasz ze strony. W każdej chwili możesz . Zobacz naszą politykę cookie.
Z.ai: GLM 5.3 (batch)
z-ai/glm-5.3:batchWypróbuj Z.ai: GLM 5.3 (batch) teraz
Korzysta z Twojego salda według powyższych cen. Nowe konta zaczynają z darmowym użyciem.
Jedno API. Każdy model.
Koszt sesji 0,00 USD
Ustawienia
Parametry zaawansowane
Z.ai: GLM 5.3 (batch) w skrócie
- Cena wejścia jest zbliżona do mediany 434 modeli z kategorii Tekst.
- Okno kontekstu 1 048 576 tokenów, wystarczy na długie dokumenty i wieloetapowe rozmowy.
- Obsługuje wywołania narzędzi (funkcji) dla agentów i integracji.
- Obsługuje ustrukturyzowane wyjście JSON ze schematem.
- Obsługuje sterowanie intensywnością rozumowania.
- Typowe żądanie (1,000 tokenów wejściowych / 500 wyjściowych) kosztuje około 0,00508 USD.
O modelu Z.ai: GLM 5.3 (batch)
GLM 5.3 (batch) to model tekstowy od Z.ai, wymieniony na api14 pod identyfikatorem modelu z-ai/glm-5.3:batch. Z.ai opisuje go jako wielkoskalowy model rozumowania zbudowany do złożonej inżynierii oprogramowania i długoterminowych zadań agentowych. Wariant batch to wersja, którą wywołujesz przez ten endpoint, i zachowuje ten sam profil wejścia i wyjścia wyłącznie tekstowego co model bazowy.
Model przyjmuje tekst i zwraca tekst, więc nadaje się do generowania, analizy i transformacji tekstu, a nie do zadań związanych z obrazem lub dźwiękiem. Jego okno kontekstu wynosi 1 048 576 tokenów, co wystarcza na bardzo długie dokumenty, rozszerzone historie rozmów lub spore bazy kodu w jednym żądaniu. Maksymalne wyjście to 131 072 tokeny, więc długie odpowiedzi, zmiany w kodzie obejmujące wiele plików i rozszerzone ślady rozumowania są możliwe w ramach jednego wywołania. Zachowanie rozumowania jest udostępniane przez parametry takie jak reasoning, reasoning_effort i include_reasoning, co pozwala kontrolować, czy treść rozumowania jest zwracana razem z ostateczną odpowiedzią.
Te możliwości wskazują na kilka praktycznych zastosowań. Zadania inżynierii oprogramowania pasują naturalnie: czytanie wielu plików, śledzenie zależności i tworzenie poprawek lub refaktoryzacji obejmujących dużą bazę kodu. Długoterminowa praca agentowa to kolejne zastosowanie, w którym model planuje na przestrzeni wielu kroków i wywołuje narzędzia w trakcie. Ponieważ okno kontekstu jest duże, można go również używać do pracy z dużą ilością dokumentów, takiej jak streszczanie lub odpytywanie długich raportów, umów czy transkrypcji bez wcześniejszego dzielenia ich na fragmenty. Strukturalne wyodrębnianie i klasyfikacja są również obsługiwane, ponieważ model przyjmuje response_format i structured_outputs.
Wywołanie go przez api14 działa tak samo jak każde uzupełnienie czatu zgodne z OpenAI: wyślij żądanie do endpointu uzupełnień czatu z polem model ustawionym na z-ai/glm-5.3:batch. Obsługiwane parametry to frequency_penalty, include_reasoning, logit_bias, max_tokens, min_p, presence_penalty, reasoning, reasoning_effort, repetition_penalty, response_format, seed, stop, structured_outputs, temperature, tool_choice, tools, top_k i top_p. Użycie narzędzi jest dostępne przez tools i tool_choice, a próbkowanie można dostroić za pomocą temperature, top_p, top_k, min_p i parametrów kary. Użyj max_tokens, aby ograniczyć wyjście, oraz seed, gdy potrzebujesz powtarzalnego próbkowania.
Dwa ograniczenia warto odnotować przed podjęciem decyzji. Wejście i wyjście są wyłącznie tekstowe, więc jeśli Twoje zadanie zależy od obrazów, dźwięku lub innych modalności, potrzebny będzie inny model. Oznaczenie batch oznacza również, że jest to pozycja zorientowana na przetwarzanie wsadowe, a nie interaktywna, więc sprawdź, czy jej profil opóźnień odpowiada Twojej aplikacji. Jednak dla obciążeń, które mieszczą się w schemacie tekst na wejściu i tekst na wyjściu, połączenie kontekstu 1M tokenów i limitu wyjścia 131k tokenów obejmuje szeroki zakres zadań długiego kontekstu i zadań agentowych.
Jak wywołać Z.ai: GLM 5.3 (batch) API
- Utwórz klucz API w panelu.
- Zainstaluj oficjalne SDK openai dla swojego języka.
- Ustaw baseURL na https://api14.com/api/v1, a model na "z-ai/glm-5.3:batch".
import OpenAI from "openai";
const client = new OpenAI({
baseURL: "https://api14.com/api/v1",
apiKey: process.env.API14_API_KEY,
});
const result = await client.chat.completions.create({
"model": "z-ai/glm-5.3:batch",
"messages": [
{
"role": "user",
"content": "Explain vector databases in two sentences."
}
]
});
console.log(result.choices[0].message.content);
Obsługiwane parametry
frequency_penaltyinclude_reasoninglogit_biasmax_tokensmin_ppresence_penaltyreasoningreasoning_effortrepetition_penaltyresponse_formatseedstopstructured_outputstemperaturetool_choicetoolstop_ktop_pSpecyfikacja
- Długość kontekstu
- 1 048 576
- Maks. wyjście
- 131 072
- Wejście
- text
- Wyjście
- text
Żądania w api14 · ostatnie 7 dni
Z.ai: GLM 5.3 (batch): najczęściej zadawane pytania
- Ile kosztuje API Z.ai: GLM 5.3 (batch)?
- Z.ai: GLM 5.3 (batch) kosztuje Wejście 1,58 USD / 1M tokenów. Opłata jest pobierana z salda w USD tylko za udane żądania; nieudane żądania są darmowe.
- Jakie okno kontekstu ma Z.ai: GLM 5.3 (batch)?
- Z.ai: GLM 5.3 (batch) przyjmuje do 1 048 576 tokenów na żądanie, prompt, historię i dokumenty łącznie. Generuje do 131 072 tokenów wyjściowych na odpowiedź.
- Co potrafi Z.ai: GLM 5.3 (batch)?
- Z.ai: GLM 5.3 (batch) przyjmuje text i zwraca text. Obsługuje: wywołania narzędzi, ustrukturyzowane wyjście JSON, sterowanie intensywnością rozumowania.
- Jak wywołać Z.ai: GLM 5.3 (batch) z mojego kodu?
- Skieruj dowolne SDK OpenAI na https://api14.com/api/v1 i ustaw model na "z-ai/glm-5.3:batch", bez innych zmian w kodzie. Gotowy przykład skopiujesz z panelu kodu na tej stronie.
- Jakie są alternatywy dla Z.ai: GLM 5.3 (batch)?
- Porównywalne modele z kategorii Tekst w podobnej cenie: Qwen: Qwen3.5-27B, Mistral: Devstral 2 2512, Mistral: Mistral Medium 3.1. Wszystkie działają z tym samym kluczem API, więc zmiana to jeden ciąg znaków.
Społeczność Z.ai: GLM 5.3 (batch)
Nowy wątekTa społeczność nie ma jeszcze wątków. Załóż pierwszy wątek o Z.ai: GLM 5.3 (batch).