We gebruiken cookies. Cookies en browseropslag houden je ingelogd en onthouden je voorkeuren. Met je toestemming meten we ook hoe de site wordt gebruikt. Je kunt je wanneer je wilt. Zie ons cookiebeleid.
AssemblyAI: Universal-3.5 Pro
assemblyai/universal-3-5-proProbeer AssemblyAI: Universal-3.5 Pro nu
Draait op je saldo tegen de prijzen hierboven. Nieuwe accounts beginnen met gratis gebruik.
Transcript
Resultaten verschijnen hier.
Instellingen
AssemblyAI: Universal-3.5 Pro in het kort
- De invoerprijs is 43% hoger dan de mediaan van 28 Transcriptie-modellen.
Over AssemblyAI: Universal-3.5 Pro
AssemblyAI: Universal-3.5 Pro is een spraak-naar-tekst-model van AssemblyAI, aangeboden via de Sync API van de provider. Het valt in de categorie transcriptie, dus de taak is smal en specifiek: audio omzetten in tekst in plaats van chat-, redeneer- of generatietaken uitvoeren. Als je iets bouwt dat een transcript nodig heeft, is dit het soort model dat je zou evalueren naast andere transcriptie-opties.
Het model neemt audio als enige invoer en retourneert een transcriptie als uitvoer. Het produceert een volledig transcript met tijdstempels op woordniveau in een enkele synchrone respons, wat betekent dat je de timinginformatie voor elk woord krijgt zonder een aparte uitlijningsstap. Het Sync API-pad is ontworpen voor audioclips tot 120 seconden, dus het model werkt op korte opnames in plaats van lange bestanden. Er is geen contextvenster vermeld voor dit model, en de maximale uitvoer is geregistreerd als nul, wat weerspiegelt dat het geen tekstgeneratiemodel is met een tokenbudget in de gebruikelijke zin.
De praktische toepassingen volgen direct uit die eigenschappen. Tijdstempels op woordniveau maken het geschikt voor het genereren van ondertitels en captions, waarbij elk woord een tijdsverschuiving nodig heeft. Korte clips komen veel voor in spraaknotities, fragmenten van supportgesprekken, korte interviews en het transcriberen van spraakmemo's, dus een synchrone aanroep die het volledige transcript in één respons retourneert, past bij interactieve tools die niet kunnen wachten op een batchtaak. Omdat de respons synchroon is, kun je het in een request-en-response-flow opnemen, bijvoorbeeld een gebruiker uploadt een clip en ontvangt het transcript en de timings terug in dezelfde interactie.
Je roept het aan via de OpenAI-compatibele API van api14 met het model-id "assemblyai/universal-3-5-pro". Het verzoek bevat de audio-invoer, en de respons retourneert het transcript met tijdstempels op woordniveau. Het model vermeldt geen ondersteunde parameters, dus je moet niet verwachten dat je sampling-instellingen, temperature, top_p of vergelijkbare generatie-instellingen kunt doorgeven; het transcriptiegedrag is vastgelegd door de provider. Behandel het als een transcriptie-endpoint in plaats van een chat completion-endpoint, en controleer de actuele prijstabel op de pagina voor de huidige tarieven.
De belangrijkste beperking om in gedachten te houden is de cliplengte. De Sync API ondersteunt audio tot 120 seconden, dus langere opnames vallen buiten wat dit model kan verwerken in een enkele synchrone aanroep, en je zou een andere aanpak of een ander model nodig hebben voor die gevallen. Als je taak tekstgeneratie, chat of iets anders dan spraak-naar-tekst is, is dit model niet de juiste keuze, aangezien de invoer audio is en de uitvoer een transcriptie.
Zo roep je de AssemblyAI: Universal-3.5 Pro API aan
- Maak een API-key aan in je dashboard.
- Installeer de officiële openai SDK voor je taal.
- Stel baseURL in op https://api14.com/api/v1 en model op "assemblyai/universal-3-5-pro".
import fs from "node:fs";
import OpenAI from "openai";
const client = new OpenAI({
baseURL: "https://api14.com/api/v1",
apiKey: process.env.API14_API_KEY,
});
const result = await client.audio.transcriptions.create({
model: "assemblyai/universal-3-5-pro",
file: fs.createReadStream("audio.mp3"),
});
console.log(result.text);
Specificaties
- Invoer
- audio
- Uitvoer
- transcription
Verzoeken op api14 · afgelopen 7 dagen
AssemblyAI: Universal-3.5 Pro: veelgestelde vragen
- Wat kost de AssemblyAI: Universal-3.5 Pro API?
- AssemblyAI: Universal-3.5 Pro kost Audio US$ 0,02 / minuut. Er wordt alleen voor geslaagde verzoeken van je USD-saldo afgeschreven; mislukte verzoeken zijn gratis.
- Wat kan AssemblyAI: Universal-3.5 Pro?
- AssemblyAI: Universal-3.5 Pro accepteert audio en geeft transcription terug.
- Hoe roep ik AssemblyAI: Universal-3.5 Pro aan vanuit mijn code?
- Richt een willekeurige OpenAI SDK op https://api14.com/api/v1 en zet het model op "assemblyai/universal-3-5-pro", verder geen codewijzigingen. Kopieer een kant-en-klaar voorbeeld uit het codepaneel op deze pagina.
- Wat zijn alternatieven voor AssemblyAI: Universal-3.5 Pro?
- Vergelijkbare modellen in Transcriptie met een vergelijkbare prijs: AssemblyAI: Universal-3.6 Pro, OpenAI: GPT Transcribe, Deepgram: Nova-3. Ze werken allemaal met dezelfde API-key, dus overstappen is één string aanpassen.
Community over AssemblyAI: Universal-3.5 Pro
Nieuw topicDeze community heeft nog geen topics. Open het eerste topic over AssemblyAI: Universal-3.5 Pro.